Witamy w Trzyczaszkowie!
horizontal_line.gif (1630 bytes)

Wybierz interesujący Cię dział nowostek

Wszystkie najnowsze
Ciekawostki
Polityka
Poza Marchią
Kultura i sport
Archiwalne

- - -
Obywatel Sarmacji
- - -

27 lutego 2005

+ Kino TrzyCzaszki!
Trzyczaszkowo znowu daje wspaniały wzór innym prowincji. Kino Trzyczaszki to wspaniała inicjatywa stworzona przez Zbyszko Browarczyka! Tylko pozazdrościć pomysłowości:
http://www.trzyczaszki.glt.pl/

+ Trzyczaszkowo i TZS sponsorami!
Zawody Snookera - Sarmatia Open, zostały zasponsorowane przez Marchię Trzyczaszkowską i Trzyczaszkowski Związek Sportowy. Niebawem newsy ze stołów!

+ Namiestnik i Minister teraz również Posłem? :-)
Nasz wspaniały, znany i kochany ;-) Namiestnik RCA startuje w wyborach do Izby Poselskiej. Trzeba przyznać, że ostro ruszył w te wybory, więc powinno być naprawdę dobrze, dla niego i zarazem Marchii oczywiście!

ŁYK NEWSÓW Z BRAMY SARMACKIEJ

26 lutego 2005 r., 21:10 - Autor: Kamil Koryciorz

Hrabia Szpunar, widząc zainteresowanie jego nader licznymi inicjatywami, a jednocześnie zdając sobie sprawę z niedoskonałości ich uporządkowania, postanowił ułatwić wszystkim Sarmatom dostęp do swych dzieł, tworząc po prostu swój avistakowski vortal.

(...) Moje inicjatywy, firmy czy stanowiska ciągle się mnożą i porząnie rozwijają...

Do tej jednak pory, aby przejrzeć moje inicjatywy musieliście znać konkretne adresy albo przeglądać w nieudolnym, niestworzonym przeze mnie katalogu folderów na serwerze.

Teraz wszystko się jednak zmieniło! Wymyśliłem, stworzyłem i wrzuciłem na serwer Sarmacji mój oficjalny sarmacki serwis! Znajdziecie tam między innymi:

Kilka słów o mnie w realu...
Mój sarmacki biogram,
Spis moich inicjatyw, firm, organizacji, pełnionych stanowisk, miejsc pracy i hostowanych przeze mnie stron wraz z odnośnikami!!!
spis przydatnych linków i wiele innych ciekawostek.

Strona będzie ciągle aktualizowana wraz z nowymi działaniami.

Wszystkich serdecznie proszę o porady, wypis bugów na stronie oraz ogólnie jak Wam się podoba.


Brama Sarmacka dołącza się do tych próśb i zaprasza do odwiedzenia serwisu - www.sarmacja.org/avistak.

(źródło: LDKS)

- -

Po wielu miesiącach od ostatniej aktualizacji Jego Książęca Wysokość Piotr Mikołaj Kozanecki otworzył, jak to określił, nową, zaktualizowaną Izbę zasłużonych Sarmatów. Przypominamy, że Izba ma na celu przybliżenie wszystkim mieszkańcom Sarmacji oraz jej gościom sylwetek sarmackej szlachty i arystokracji, ludzi szczególnie dla Księstwa zasłużonych, wzorów do naśladowania dla całego narodu sarmackiego.

W imieniu JKW Piotra Mikołaja i swoim serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzenia Izby, mieszczącej się pod adresem www.sarmacja.org/izba

WIEŚCI TEUTOŃSKIE:

Likejon 23 lutego A.D. 2005, 22:14

Dnia dzisiejszego na liście dyskusyjnej Marchii Teutońskiej pojawiła sie informacja o reaktywowaniu LIKEJONu - Teutońskiej Akademii (uniwersytetu?). Początkowo planowane są 2 kierunki: Historia (chyba Teutonii :) i nauki polityczne. Na razie nie wiadomo nic więcej na temat propozycji, poza ceną nauki: wynosić ona będzie (około) 50 lt, ale planowane są zniżki dla Teutończyków, a Namiestnik zaproponował również stypendia dla najaktywniejszych. Gdy pojawią się nowe iformacje, na pewno będą tutaj umieszczone, podobnie jak link do strony Likejonu

23 lutego 2005

+ Już pierwsi w rankingu!
W rankingu prowincji dobiliśmy do Gellonii, obecnie na przede jest Trzyczaszkowo i Gellonia z tym samym bilansem procentowym - 88%.

1 - Gellonia - 88 %
1 ex. - Trzyczaszkowo - 88 %
3 - Teutonia - 64 %
4 - Tropicana - 55 %
5 - Morvan - 44 %
6 - Miria - 33 %
7 - Wagaria - 26 %

+ Co dalej z Morvanem?
Nasi sądziedzi, mieszkańcy Morvanu, mają wyjątkowego pecha do władców, dwóch kolejnych Namiestników odeszło z powodów związanych z życiem realnym, a wszyscy wiemy jak wiele Namiestnik znaczy dla prowincji, chociażby z własnego przykładu. Życzymy Morvanowi szybkiego powrotu do dobrej kondycji!

+ Ministerstwo Promocji MT
Hrabia Szpunar nie spoczywa na laurach. Nie ma tygodnia, żeby w wachlarzu jego inicjatyw (www.sarmacja.org/avistak) nie przybyło nowej pozycji.

Dziś pomysłem hrabiego stało się wewnątrztrzyczaszkowskie Ministerstwo Promocji Marchii Trzyczaszkowskiej, który to pomysł - jak to w jego zwyczaju bywa - natychmiast zrealizował. MPMT funkcjonuje pod adresem www.sarmacja.org/avistak/promocja i jest pierwszą instytucją tego typu. Jeśli po odwiedzeniu strony coś będzie niejasne, bądź po prostu będziecie chcieli uzyskać jakieś informacje na temat Marchii lub Sarmacji, zawsze możecie napisać do Ministra, a on z pewnością udzieli Wam wyczerpującej odpowiedzi.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić czytelników Bramy Sarmackiej do odwiedzenia strony MPMT, a Avistakowi pogratulować kolejnego wspaniałego pomysłu!

/ Autor: Kamil Koryciorz

20 lutego 2005

+ Guardians of the Golden Coast
Drużyna Strażników rozegrała dwa pierwsze mecze w sarmackiej lidze PegBalla, odpowiednio zwycięstwo i porażka :) Wzięliśmy także udział w turnieju szachowym, ale ni wielkiego nasi Strażnicy nie zwojowali...

+ Galeria Twarzy Sarmackich na Złotym Wybrzeżu!
Chcecie sobie pooglądać mordki innych Sarmatów, a może własną umieścić? :-) No to zapraszamy!
www.sarmacja.org/avistak/twarze

+ Tesylia, czyli mocny start :)
Od kilkunastu dni, kiedy Juliusz Cezar stworzył od nowa stronę miasta trzyczaszkowskiego Tesylii, ów miasto stale się rozwija. Obecne Jarosław Sadowski został mianowany Trybunem Miasta.

+ Wieści teutońskie!
Gratulujemy zaczerpnięcia dobrych wzorców ;-) A tak serio, no tego właśnie Teutonia potrzebowała :D
http://www.wiesci.teutonskie.prv.pl/

+ Szach-mat
Wczoraj odbył się 1. Oficjalny Turniej Szachowy Księstwa Sarmacji, zorganizowany z okazji święta 1000. dnia Sarmacji przez Sarmacką Ligę Szachową. W rozgrywkach udział deklarowało dwunastu zawodników, podzielonych na cztery trójosobowe grupy, jednak z powodu problemów (głównie czasowych) przed szachownicami pojawiło się dziesięciu. Przebieg rozgrywek zrelacjonował jeden z organizatorów, a zarazem uczestnik, Wiktor hrabia Szpunar:

(...)w grupie A zwyciężył Arivio Medyceusz, w grupie B swoje niezwykłe umiejętności pokazał Krzysztof Przydrożny, którego udział do godziny szesnastej był niepewny! Naturalnie o innych nie wspomnieć, Wojtek Zieliński wyraźnie rozluźniony Świętem Sarmacji w szachy nie grał może najlepiej. (...) W grupie C triumfował Piotr Kowalczyk w piękny stylu nokautując hm.. mnie ;-) A ostatniej grupie najlepszy był Aleksander Olszewski. Kilka kłopotów było, na przykład przepełnione pokoje, brak rywala i tym podobne, ale myślę, że sama organizacja turnieju mogła zostać uznana za co najmniej dobrą.

(...)Do finału dostali się:
Aleksander Olszewski;
Piotr Kowalczyk;
Arivio Medyceusz i
Krzysztof Przydrożny

Reguły określone, walczą każdy z każdym. I wszystko stało się jasne już po chwili, Krzysztof Przydrożny zwyciężył wszystkie swoje potyczki w pięknym stylu zdobywając przechodzące miano:

NAJLEPSZEGO SZACHISTY KSIĘSTWA SARMACJI

Drugie miejsce w finale zajął Arivio Medyceusz, jednocześnie stając się:

NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM ZAGRANICZNYM

Trzecie i czwarte miejsce to odpowiednio. Kowalczyk oraz Olszewski.


Redakcja Bramy Sarmackiej gratuluje zwycięzcom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów, a organizatorom dziękujemy za wspaniałą organizację imprezy! Oby takich wydarzeń było jak najwięcej...

/ Brama Sarmacka

16 lutego 2005

+ SARMACJA, za dwa dni 1000. dzień!
Z tej okazji przygotowano wiele ciekawostek: pewny chat, przemówienie Księcia, odznaczenia, szachy, piłka nożna, zapewne Sarmavoice!
Ale się będzie działo!

+ Nasz Namiestnik, jako Minister :)
Jest już witryna Ministerstwa Samorządu Terytorialnego! Zapraszamy pod adres: http://www.mst.sarmacja.prv.pl

+ Szkoła podstaw!
Alerik stworzył Szkołę podstaw Księstwa Sarmacji! Póki co do dopiero zalążek strony i pomysłów, ale jest dobrze i oby się tak dalej rozwijało. http://gry.mail.w.interia.pl/szkola.htm - polecamy!

+ Krzysztof Kolski prezentuje...
Opis Zamku czterech pór roku: "Zamek czterech pór roku wzniesiono według projektu Erazma z Gniewu. Już w momencie swego powstania budził duże zainteresowanie. Na jego nietypową konstrukcję składały się: cztery trzypiętrowe skrzydła budynku, obszerny dziedziniec, pięć różnej wysokości wież oraz 365 okien..." (czytaj dalej)

+ Porażka Trzyczaszkowskiego Instytutu Historii i Avistacka, ale z KIM!
Prezentujemy zwycięską pracę na konkurs MDN - "Hipokrytę" i "Agenta 0007"
http://www.szczesniak.only.pl/A0007.zip - Agent 0007
http://www.szczesniak.only.pl/hipokryta.zip - Hipokryta

13 lutego 2005

+ Z Namiestnika urodzin relacja!
Relacja z odwiedzin u obchodzącego urodziny RCA, autorstwa Troya, dostępna jest na stronie kowalczykowski.net/urodziny.
Wystarczy słowo: to jest po prostu GENIALNE i dodam jeszcze może BOSKIE, Obyś Żył Wiecznie Troy, Obyś Żył Wiecznie RCA!

+ Zdjęcia z urodzin
Mistrz celnej riposty Szcześniak proponuje nam również obojrzenie zdjątek - jest na co popatrzeć! :-))
Mirror 1 - www.matis.karolin.pl/upload/urodziny_2005_1.zip (Grupa Sym),
Mirror 2 - www.szczesniak.only.pl/urodziny_2005_2.zip (S.Wagen).

+ Avistack również ukazał oblicze :)
Największego uszola Księstwa Sarmacji o bardzo inteligentnym wyrazie twarzy zobaczycie tutaj:
www.sarmacja.org/avistak/avistak.jpg

+ Amfiteatr na Złotym Wybrzeżu zaktualizowany!
Od dzisiaj na Złotym Wybrzeżu, w amfiteatrze dokładniej; posłuchać możecie piosenek Strachów na lachy, uśmiać się przy Radiu Chlew oraz przesłuchać pierwsze piosenki z SARMACKIEGO FESTIWALU SZANT!
www.sarmacja.org/avistak/amfiteatr

+ O rysunku słów kilka...
by Brama Sarmacka

Markiz Kowalczykowski, pragnąc przekazać ludziom ciężką prawdę o posłach, ministrach, politykach itp., założył... Grupę Artystyczną Neftis, w której jest chyba jedynym rysownikiem, ale - jakże pracowitym. Od wczoraj opublikował już trzy zabawne scenki: "Podróżnicy w czasie", "Primus Inter Pares", oraz "Poselskie Problemy". Przedstawiają one m.in. obrady Izby Poselskiej, oraz sarmackie życie Khanda Kanclerza. Wszystkie należą do jednej serii - "Kroniki Władzy". Należy również wiedzieć, że wszystkie są oparte na faktach autentycznych!

Scenki zobaczyć i podziwiać można pod adresem: kowalczykowski.net/stripy

11 lutego 2005

+ Namiestnik ministrem!
Robert baron Czekański, czyli nasz Namiestnik został mianowany przez Księcia Piotra Mikołaja na Ministra Samorządu Terytorialnego. Wiceministrem został Tomasz Chojnacki, będzie się zajmował Samorządem Terytorialnym głównie na terenie Marchii Trzyczaszkowskiej.

+ Nie daj się przekupić...
John Casteway stał się dla wszystkich Sarmatów przykładem obywatelskiej postawy! Zapewne wiele osób zainteresowałoby się ofertą złożoną przez przewodniczącego pewnej  s k o r u m p o w a n e j  partii. Gratulujemy otrzymania od Księcia Medalu Prawa i Ładu Panie Casteway!

+ Historia tworzona również przez Sarmację!
W dniu wczorajszym Ministrowie Dziedzictwa Narodowego i Spraw Zagranicznych wspólnie wybrali Wiktora wicehrabiego Szpunara na stanowisko przedstawiciela Księstwa Sarmacji w Międzynarodowym Instytucie Badań Historycznych.

Sam zainteresowany wypowiada się na temat MIBH z umiarkowanym optymizmem, obiecuje on również konsultować się i pisać o najważniejszych badaniach.
(BRAMA SARMACKA; www.sarmacja.org)

+ UWAGA! OSZUST!
Kliknij aby przeczytać lista od Księcia: http://www.sarmacja.org/?s=news&id=452
(BRAMA SARMACKA; www.sarmacja.org)

+ Szachy..
W Księstwie Sarmacji powstała Liga Szachowa, poda adresem www.sarmacja.org/avistak/szachy macie dostęp do kolejnej inicjatywy Avistacka, tym razem w duecie z Kowalem. Polecamy zwłaszcza, że siedziba w Trzyczaszkowie!

+ Drugi konkurs z cyklu PKS
W niedziele odbył się drugi konkurs z cyklu Pucharu Księstwa Sarmacji. 13 skoczkow oddawało się zimowym szaleństwom na skoczni K110 w Słowacji. Zwycięzcą został Piotr Soboń, który wyprzedził Pana Szulewę oraz Kamila Pacanka. Kolejny konkurs odbędzie się na skoczni K200 w Rosji. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych ze Scholandii, by skonfrontowali swoje umięjętności z sarmackimi skoczkami. Powtórki należy przesyłać do niedzieli, do godziny 20 na adres koncowka@wp.pl. Skoczek powinien byc caly zielony (kombinezon, narty, kask, skarpetki, bokserki, bądź slipy). Strona SZSN to : www.ziutek.only.pl/szsn
(SCHAI; www.schai.prv.pl)

7 lutego 2005

+ Po urodzinach, po Święcie...
W Toruniu końca dobiegły urodziny Namiestnika Trzyczaszkowa, które mogły być uznane za naprawdę udany Zjazd KS, że zacytuje:

Markiz Kowalczykowski: "Skończylem właśnie pisać relację z pierwszego dnia pobytu w Toruniu.
Dostępna pod adresem: http://kowalczykowski.net/urodziny/"

Robert baron Czekański: "Jak widac, z samej Sarmacji na imprezie bylo 11 osob! To
niemalze oficjalny zjazd"

+ Galeria wznowiła działanie!
Swoje podwoje w Trzyczaszkowie ponownie otworzyła Galeria Narodowa Księstwa Sarmacji, serdecznie zapraszam do przeglądania archiwalnych prac, poza tym sporo aktualizacji jest też w Trzyczaszkowskim Muzeum Broni Białej, więc:
www.sarmacja.org/avistak

+ Zjazdowe i pozjazdowe wyciszenie ;-)
Pisałbym częściej... Więcej... Tylko o czym? :-) Zapraszam wszystkich do tworzenia inicjatyw w Trzyczaszkowie - news o tym będzie na bank!

+ Unia Sarmacji, tylko co z tego wyniknie?
W naszym wspaniałym Księstwie powstała kolejna partia polityczna, a mianowicie Unia Sarmacji! Wszyscy członkowie partii to świeża krew - młodzi Sarmaci, co z jednej strony niczym złym nie jest, ale z drugiej młodzi przyjaciele od razu zaczęli węszyć spisek, wiele piszą o korupcji w Sarmacji itp, mniej natomiast robią. Panowie - czekamy na działania!

+ Porozumienie sarmacko-wandejskie
Wczoraj doszło nareszcie do podpisania traktatu sarmacko-wandejskie! Strony zobowiązały się wysłać do siebie nawzajem ambasadorów i konsulów (w sprawach gospodarczych), co z tego wyniknie? Będziemy śledzić na bieżąco.

3 lutego 2005

+ Obchody 25 urodzin Namiestnika!
W Trzyczaszkowie oraz na terenach całej Sarmacji od 1 lutego trwało Święto Trzyczaszkowskie związane z urodzinami Robert baroneta Czekańskiego, warto jeszcze nadmienić, że główna uroczystość jeszcze przed nami; 4 lutego w Toruniu (realnym) spotykają się najlepsi z najlepszych, wszyscy znani i lubiani Sarmaci powyżej 18-stu lat.

+ Do Amfiteatru zaprosić wypada...
Chciałbym zaprosić Was wszystkich do Amfiteatru na Złotym Wybrzeżu, gdzie od wczoraj posłuchać możecie piosenek świetnych kapel oraz skecze najlepszych kabaretowców, www.sarmacja.org/avistak/amfiteatr. Warto nadmienić, że wszystkie inicjatywy Avistaka są teraz pod adresem www.sarmacja.org/avistak/*** (gdzie *** - nazwa), ale skoro dostaliście się do portalu to już o tym chyba wiecie :)))

+ Tesilia powróciła - we wspaniałym stylu
Pod adresem www.tesilia.prv.pl możecie zobaczyć powrót w pięknym stylu "rzymskiego" miasta w Księstwie Sarmacji. Juliusz Cezar (wczoraj redakcja próbowała sprawdzić czy - jak głoszą legendy - jest to właśnie ten sam Cezar, który wcześniej w Rzymie panował - wyników nie ogłosimy jeszcze publicznie..) wykonał kawał naprawdę ciężkiej i dobre roboty. Ave! Zapraszamy do Tesylii.

+ "Rycerza" znowu można przeczytać...
Zapraszam serdecznie wszystkich Sarmatów, którzy jeszcze nie przeczytali do zajrzenia pod adres www.sarmacja.org/avistak/rycerz! Fakt, jest to moje dzieło, więc może pisać nie powiniennem, ale jednak nagrodzone Wyróżnienie w konkursie MDN...

+ Kolonia sarmacka?! ;-)
Jeden z Sarmatów, a dokładniej Filip Malczak zdecydował się wczoraj na rozpoczęcie działań w sprawie stworzenia kolonii KS na kontynencie... Sarmaci zaproponowali przy tym, że może na nowej planecie ;-) Filip Malczak chyba wyraźnie się nad tym zamyślił, bo póki co nie ma odpowiedzi.

+ Sąd powraca!!
"Na podstawie art. 7 pkt 12 Konstytucji Księstwa
Sarmacji, w związku z uchwałą Izby Senatorskiej z
dnia 1 lutego 2005 r., oraz art. 23 ust. 3
Konstytucji Księstwa Sarmacji powołuję

           WOJCIECHA hr. RATYMIRSKIEGO

na funkcję sędziego krajowego - sędziego Sądu
Najwyższego - oraz Prezesa Sądu Najwyższego." -

Tymi wspaniały słowami Księcia kończy się w Sarmacji krótki okres bezprawia.

+ Nobilitacje
Pan KRZYSZTOF "VHRIS" MACAK
, za opiekę nad Wsią Czekany, za
stworzenie SZSM i promowanie Marchii poprzez organizowane tu wyścigi
F1, za stworzenie i prężny rozwój Zakonu Sigmara Młotodzierżcy;

a także:

Pan KAMIL "mr00fk0i4t" KORYCIORZ, za prace w urzędzie
infrastruktury, za promowanie Marchii Trzyczaszkowskiej na liście
LDKS, za aktywność.

Dołączyli do grona Przodowników Pracy, które do tej pory składało się z dwójki; Wiktor Szpunar i Andy Rutherford.

1 lutego 2005

+ SZGB: 3Czaszki-Net serdecznie zaprasza.
Drodzy Sarmaci! Dlaczego tak niewielu z Was wstąpiło do Sarmackiego Związku Gier Bilardowych? Ja się zgłosiłem i muszę przyznać, że jest świetnie. Najlepsi zawodnicy, zarządcy ligi grają również z takimi amatorami, jak ja, no i ogólnie jest bardzo przyjemnie. Zapraszam wszystkim tymbardziej, że w najbliższym czasie odbędzie się turniej z... nagrodami :)

+ Wielkie uroczystości czas zacząć!
Jutro w Trzyczaszkowie największe Święto naszej prowincji, ale my świętować zaczynamy już dzisiaj. Po pierwsze: Dzisiaj w Agorze Trzyczaszkowskiej (link po prawej, na dole) odbędzie się o 16 wielkie spotkanie Sarmatów z okazji Święta, poza tym trzyczaszkowianie planują jeszcze wiele ciekawych inicjatyw na najbliższe dni. Będzie się działo jednym słowem!

+ Literacki konkurs MDN rozstrzygnięty!
Jury w składzie Wieńczysław Wiensko i Krzysztof Kowalczykowski zdecydowali:

Pierwsze miejsce za prace "Hipokryta" zdobył Rafał Szcześniewski.

Wyróżnienie za prace "Rycerz" - Wiktor Szpunar.

Nagrody specjalnie:
Instytut Historii Marchi Trzyczaszkowskiej
Teutoński Instytut Historii

+ Śmiech to zdrowie
Wreszcie utworzono w Sarmacji, coś powiązanego z humorem. Do tej pory wszelkie żarty trafiały i zaśmiecały listę dyskusyjną Księstwa, teraz jest inaczej! Powstała specjalna strona, dzięki której możemy przeglądać dowcipy Sarmatów oraz dodawać własne. Autorem Sarmackiej Ligi Humoru jest Wiktor wicehrabia Szpunar, a dostać się do niej możecie pod adresem www.humor-ks.prv.pl.

+ Ostrzeżenie
Sarmaci! Zwłaszcza nowi! Sarmację znowu nęka znany oszust Oskar Brambor, w związku z tym jeszcze raz prosimy wszystkich o nie podawanie swoich haseł nikomu, żadnemu innemu Sarmacie, czy komukolwiek. To ważne, bowiem osoby jak Brambor posiadając Wasze hasła są zdolne niemal do wszystkiego w Waszym wirtualnym życiu.

+ Co się dzieje w Izbie Poselskiej?
W ostatnim głosowaniu udział wziął jeden Poseł, a mianowicie Bartek Staniszczak, podczas gdy reszta, czekała chyba na oklaski. Teraz Posłowie debatują nad wyborem nowego Marszałka, gdyż markiz Staniszczak porzucił urząd, kandydat jest jeden Wieńczysław Wiensko, ale co z tego wyjdzie? Dowiemy się wkrótce.

27 stycznia 2005

+ Bilard w Sarmacji, niemożliwe? A jednak.
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął działalność Sarmacki Związek Gier Bilardowych - organizacja, której zadaniem będzie przygotowywanie turniejów gry w bilarda 8, bilarda 9 (pool'a) i snooker'a w portalu WP (www.gryonline.wp.pl) i reprezentowanie sarmackiego sportu bilardowego na zewnątrz. Mimo uroczystego otwarcia Związku, apel założycieli SZGB mający na celu zachęcenie Sarmatów do brania udziału w zawodach - nie przyniósł spodziewanego rezultatu.  >>> czytaj dalej

+ Flesz staje się częścią portalu
Witam Was drodzy moi czytelnicy. Jak widzicie wszystko uległo zmianie, teraz można powiedzieć, że Flesz stał się prawdziwym portalem. Od dziś pod nazwą 3Czaszki-Net. Redaktor się nie zmienił, nadal ja tym wszystkim kręcę!

>>> Reklama w 3Czaszki-Net
>>> Księga gości

Katalog trzyczaszkowskich serwisów

+ Miejscowości
+ Kultura i rozrywka
+ Polityka
+ Inne

Główne informacje na temat portalu 3Czaszki-Net

+ Wstęp
+ Redaktor
+ Prawa