opis - Fer - Starosarmacja

Przejdź do treści

Menu główne:

opis

Witaj!


Opis miasta

Fer to jedno z najwspanialszych miast w Księstwie Sarmacji. Doskonały dla każdego sympatyka mikronacji, stwarze mnóstwo perspektyw do świetnej rozrywki i pokazania światu swoich ukrytych talentów. Fer jest najstarszą osadą w Starosarmacji - prowincji Księstwa Sarmacji. To właśnie w Ferze mieszka po dziś dzień wielu twórców potęgi Księstwa Sarmacji, budowniczych jego pozycji w wirtualnym świecie. Fer jako kraina ekologiczna, praktycznie pozbawiona smrodliwego przemysłu, idealnie nadaje się do spokojnego, sielankowego odpoczynku. W ferskim klasztorze Zakonu Semnoteam od wieków przechowuje się prochy zaginionego Feniksa, który, jak zwykli wierzyć mieszkańcy miasta,kiedyś ma się odrodzić i powrócić w balsku i chwale. Tradycja i kultura - oto co najbardziej liczyło się w tym mieście, to, co władze kultywowały przez wieki, nie idąc nigdy na kompromisy. Miasto i jego okolice leżą na bardzo tajemnicze ziemiach. To tutaj przed wiekami zbierała się Rada Druidów, to tutaj Legendarny Feniks sprowadził Gelona i jego pięciu rycerzy - założycieli Feru i Zakonu Semnoteam. Postanowili oni żyć w zgodzie razem ze swoim otoczeniem i przyrodą, poświęcając swój żywot doczesny studiowaniu Światłości, co ma im pozwolić żyć wiecznie. O Zakonie Semnoteam dziś cicho - zakonni rycerze zamknęli się za murami swego kasztoru. Mimo to miasto żyje a magia jest w nim wciąż obecna, bardziej niż gdziekolwiek indziej... Artyści, sportowcy, pisarze czy politycy, ludzie pełni pasji, zapału i posiadający często ukryte talenty - wszyscy oni mogą zawsze liczyć na wsparcie i pomoc władz.

Położenie geograficzne
przyciąga ornitologów z wielu odległych krain. W środku miasta znajduje się rynek, w pobliżu którego znajdują się najstarsze budowle, prawdziwe arcydzieła lokalnej architektury. Pod centrum miasta ciągnie się sieć korytarzy i jaskiń, wiele z nich jest dziełem natury, z których większość wykorzystana była przez człowieka jako piwnice czy schronienie. Legenda mówi, że sieć korytarzy prowadzi nad morze i jest drogą ewakuacji w razie niebezpieczeństwa. Plaża nadmorska jest kolejną atrakcją miasta. Nie ma tu skał ani kamieni, pokryta jest drobnym piaskiem, o dziwnym kolorze jasno złotej czerwieni, który to kolor o zachodzie słońca przybiera barwę ciemniejszą. Podobno, dlatego Feniks tutaj znalazł swoje schronienie.

Miasto zlokalizowane na zachodnim wybrzeżu Sarmacji w pięknej zatoce opodal stolicy - Krezu. Fer zlokalizowany jest na wschodnim wybrzeżu Starosarmacji - jednej z prowincji Księstwa Sarmacji. Miasto położone jest na wapiennych skałach, od wschodu, zachodu i północy jest otoczone morzem, od południa lasami. Lasy otaczające Fer to przede wszystkim typ mieszany począwszy od wyjątkowego gatunku dębu ferskiego, przez graby i brzozy, a skończywszy na jodłach i świerkach. Wspomniany dąb, jest gatunkiem bardzo rzadkim, występującym tylko w okolicach miasta. Jego czarne, niezwykle twarde drewno stanowi wyzwanie nawet dla najlepszych stolarzy i tylko niektórzy z nich potrafią uzyskać z tego materiału takie efekty, jakie możemy oglądać w Magistracie miejskim. Przez miasto Fer przepływa średniej wielkości rzeka. Na jej brzegach oprócz bogatej roślinności, znajdują się ostoje najróżniejszego, chronionego ptactwa, co
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego